DNES V TORREVIEJA

Vítám Vás na stránkách mého blogu. Je určen všem těm, kteří se zajímají o život ve Španělsku. Budu moc ráda, když mi napíšete své případné dotazy. Ať již uvažujete o dovolené na Costa Blanca nebo by jste rádi koupili zde nemovitost. Všem odpovím. Mně v mých začátcích hledání informací o Španělsku nejvíce pomohl blog MissPaja a nemalou měrou ovlivnil naše rozhodování. Proto paní Pavle patří náš obrovský dík. A teď, prosím, zapojte se do diskuse , vložte téma, které Vás zajímá ! Budu moc ráda.

Diskusní téma: Dnes v Torrevieja

Re: Re: stěhování

Jarmila 09.03.2015
Ještě jsem zapomněla, já osobně bych doporučovala stihnout alespoň základy španělštiny :-)

SOS

Láďa 26.12.2014
Dobrý den paní Jarmilo, jsme rozhodnutí odjet v červnu 2015 do Španělska. Líbí se nám celé pobřeží Costa Blanca, Torrevieja,Alicante,Benidorm atd. Chtěli by jsme se tam usadit na trvalo,jen nevíme jak začít. Máme 9ti letou dceru,takže škola.Vůbec nevíme,jak to tam chodí se školou,prací,ubytováním,pojištěním a případnou koupí nemovitosti.Jsem vyučen kuchařem a dokázal by jsem se tím hravě živit,ale posledních 15 let jsem podnikal ve stavebnictví v malování a různém dekorování stěn. Umím trochu Rusky(ze školy),docela dobře německy a skoro půl roku se učím intenzivně Španělsky,tak doufám,že do léta se už domluvím. Děkuji předem za jakoukoliv radu. Přeji všem šťastný a veselý Nový rok. Láďa.

Re: SOS

Jarmila 12.01.2015
Dobrý večer,omlouvám se za pozdní odpověď, ale neměla jsem teď na nic čas, protože jsme tady měli syna s rodinou na návštěvě. A moc děkujeme za přání :-)
A teď pár otázek :
Chtěli by jste tady něco koupit nebo pronajmout? Stále ještě nejlevnější byty jsou tady v Torrevieja. Ať už se jedná o pronájem nebo prodej.
Jak velký byt?
Dcera umí španělsky nebo se učí?
Udělám rozhovor s manželi, kteří jsou tady asi 3 měsíce a jejich holčička tady začala chodit do 1. třídy. Takže budete mít konkrétní informace.
Co se týče práce, určitě už si začněte něco hledat už z ČR. Alespoň uvidíte, co se nabízí. Jinak, určitě víte, že ve Španělsku je vysoká nezaměstnanost.
Mějte se hezky a zdravím ze slunečného Španělska

Dovolená-apartmán

Slávka 12.12.2014
Dobrý den, Španělsko miluju už roky a stále mne to tam táhne..Proto bych chtěla příští rok dovolenou trošku protáhnout..a hlavně jí prožít jinak než v hotelovém rytmu a zvažuji pronajmout si nějaký malý byteček/apartmán na cca 3 týdny-měsíc, s tím, že by se za námi přijela podívat kamarádka, nebo sestra. Byl by to problém? Jelikož plánuji jet s osmiletou dcerou, ráda bych něco "kousek" od letiště v blízkosti s lékařem a pochopitelně u moře..Pokud máte nějaké typy nebo informace, byla bych moc ráda. Díky moc Slávka

Re: Dovolená-apartmán

Jarmila 16.12.2014
Dobrý den paní Slávko, myslím, že " u nás" , v Torrevieja by se Vám líbilo. Zejména když tady máme pláž velice vhodnou pro děti, s pozvolným přístupem do moře. Jestli se chcete podívat na nějaké fotky nebo si přečíst další informace, zajímavosti nebo možnosti výletů, můžete se podívat na http://dovolena-costa-blanca.webnode.cz/.
Nabídka bytů na pronájem je dostatečná, určitě si vyberete. Jen bude třeba ještě více upřesnit Vaše kritéria. Když si budete chtít pronajmout byt blízko moře nebo byty s výtahem jsou někdy trošku dražší, cca od 300 eur /týden. Jestli potom za Vámi někdo přijede, to určitě nebude problém, když majitelé o tom budou vědět předem. Jinak Torrevieja je asi 50 km od letiště v Alicante a z letiště jezdí do města autobus. A najít vhodný pronájem Vám určitě pomůžu a poradím, co je tady hezkého a co musíte vidět :-)
Zdraví Jarmila

letenky?

Lucie 17.09.2014
Dobrý den všem, kteří lítáte, žijete někde u Alicante. Chci se zeptat jestli někdo nemáte nějaký typ na levné letenky do Alicante? Protože linka společnosti Ryanair Norimberk - Alicante léta pouze do konce října. Lety z Prahy vychází dost draho a hlavně nejsou přímé. Lety z Brna vychází sice levněji ale letí se přes Londýn kde je strašně dlouhá doba na přestupu?

Re: letenky?

Jarmila 02.10.2014
Dobrý den,
Ryanair létá ještě z Wroclavi, Katovic a Krakova. To by nepomohlo?

Re: Re: letenky?

Jarmila 03.01.2015
Díky Tomovi, který mi poradil zajímavé stránky pro hledání letenek . Zkuste :
http://www.azair.cz/azfin.php?searchtype=flexi&tp=0&isOneway=return&srcAirport=%C4%8Cesko+a+okol%C3%AD+%5BPRG%5D+%28%2BDRS%2CBRQ%2CLEJ%2CLNZ%2CWRO%2CNUE%2COSR%2CBTS%2CCSO%2CKRK%2CKTW%2CVIE%2CBUD%2CMUC%2CSZG%29&srcap2=DRS&srcap3=BRQ&srcap4=LEJ&srcap5=LNZ&srcap6=WRO&srcap7=NUE&srcap10=OSR&srcap11=BTS&srcap12=CSO&srcap13=KRK&srcap14=KTW&srcap15=VIE&srcap16=BUD&srcap17=MUC&srcap18=SZG&srcFreeAirport=&srcTypedText=%C4%8Ce&srcFreeTypedText=&srcMC=CZNE&dstAirport=Alicante+%5BALC%5D&dstFreeAirport=&dstTypedText=alic&dstFreeTypedText=&dstMC=&depmonth=201502&depdate=2015-02-22&arrmonth=201502&arrdate=2015-02-28&minDaysStay=7&maxDaysStay=8&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&samedep=true&samearr=true&wizzxclub=true&minHourStay=00%3A45&maxHourStay=60%3A00&minHourOutbound=00%3A45&maxHourOutbound=60%3A00&minHourInbound=00%3A48&maxHourInbound=60%3A00&autoprice=true&adults=1&children=0&infants=0&maxChng=1&currency=CZK&indexSubmit=Hledat

Pozdrav

Zdeněk Zábranský 20.07.2014
Díky za zajímavé informace. Já a přítelkyně máme pár let do důchodu, zajímá nás možnost trávit část roku v teple, ale nechceme to nastálo, vždy bychom se po dvou či třech měsícíchvraceli do Čech. Rozhodujeme se mezi Itálií, Řeckem a Španělskem. Pro Španělsko mluví nejlepší podnebí, pro obě další varianty kratší vzdálenost, zatím jezdím těch cca 1800 km bez problémů, navíc se italsky domluvím lépe než řecky či španělsky ( ale to je jen otázky cviku), později bychom asi spíš létali. Poradíte? Rozpočet máme tak 50000 € vlastních, jinak bych si musel půjčit od rodiny. Viděli jsme na internetu pár domů v těchto cenových relacích, jen nebyla uvedena přesnější adresa, na břehu moře to asi nebude, ale zase bychom neradi byli moc daleko, takže limit tak 3-5 km? Mějtě se hezky, což asi ve Španělsku nebude tak těžké. Zdeněk Zábranský
mail: mazdenda@seznam.cz

Re: Pozdrav

Jarmila 22.07.2014
Dobrý den, pane Zdeňku, děkuji za pozdrav.
Do Torreviejy je to sice daleko autem a blízko letadlem, ale každý způsob má své klady a zápory. Autem převezete více věcí a je to asi pohodlnější. Letadlem je to rychlejší (necelé 3 hodiny) a levnější. Záleží také na tom, odkud jste, jak daleko to máte na letiště.
Autem jezdíme přes Německo, Francii. Nevím, jestli je nějaké lepší cesta. Možná přes Itálii... Pokud má někdo nějaké jiné zkušenosti, budeme rádi, když se s námi, tady v diskuzi, podělíte,že?
Co se týče koupě nemovitosti, myslím, že za tu cenu již pořídíte i něco blízko moře. Ale ne rodinný domek. :-) Pošlu Vám nějaké zajímavé nabídky na email.
Tak přeji také krásný den, já jsem teď v ČR.
<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Jarmila Weissová Torrevieja, Španělsko 00420733524982 jarmilaw@post.cz