DNES V TORREVIEJA

Vítám Vás na stránkách mého blogu. Je určen všem těm, kteří se zajímají o život ve Španělsku. Budu moc ráda, když mi napíšete své případné dotazy. Ať již uvažujete o dovolené na Costa Blanca nebo by jste rádi koupili zde nemovitost. Všem odpovím. Mně v mých začátcích hledání informací o Španělsku nejvíce pomohl blog MissPaja a nemalou měrou ovlivnil naše rozhodování. Proto paní Pavle patří náš obrovský dík. A teď, prosím, zapojte se do diskuse , vložte téma, které Vás zajímá ! Budu moc ráda.

Diskusní téma: Dnes v Torrevieja

Da se sehnat levne bydleni pro duchodce?

Jaroslava 18.01.2021
Dobry den pani Jarmilko.CHCI se zeptat zdali tam sezeneme 2 duchodkyne popripade 1 levne bydleni pro seniory.A kolik to asi zhruba dela.Dekuji za odpoved.

Byt na zimu

Jarda 16.11.2020
Dobrý den rád bych koupil investiční byt nebo apartmán se záměrem v létě pronajímat a v zimě tam bydlet.
Poradíte mi prosím , kde nejlépe hledat nabidky nemovitostí . Četl jsem zde ,že je možnost koupit dobře nemovitostí od bank ,existují nějaké stránky s touto nabídkou.
Moc děkuji za rady
Jarda boatshop@seznam.cz

Koupit nemovitost

Marcela 22.09.2020
Dobrý den,mohu poprosit o radu koupi nemivitosti ve Španělsku
Blízko letiště,přes jskoz společnost
Více info do emailu
marcela.dudek@centrum.cz

Prosba

Eva 02.08.2019
Ahoj
děkuji za tento blog - dodal mi odvahu i motivaci. Do důchodu jdu sice až za dva roky, ale už začínám pokukovat po nemovitostech. Vy jste koupili za 50 - lze i dnes sehnat byt (dům) od 50 do 100 000? U pláže, výhled na moře, mezi mořem a nemovitostí bez silnice, 3 ložnice, 2 koupelny.
Jste ochotná mi pomoci? Nebo mi doporučit realitku?
Děkuji. Přeji krásné dny.
Mail: sipova94@seznam.cz

náklady na nemovitost

petr 31.01.2019
Mohu se prosím ještě zeptat, jestli jsou ve španělsku náklady súpojené s bydlením, jako jsou daně, a nejrůznější poplatky vyšší než u nás? Když si člověk třeba koupí apartmá v domě ve společenství vlastníků, jestli už samy měsíční poplatky nejsou tak drahé, že je lepší si raděj několikrát do roka zaplatit kompletní služby v nějakém komplexu, kde je i jídlo v ceně.
Děkuji Witz petr.witz@centrum.cz

Koupání

Karolina 26.08.2015
Dobrý den, paní Jarmilo, kdy u vás začíná a pak zase končí opravdová koupací sezona? Je mi jasné, že se dá asi koupat skoro po celý rok, ale jde mi o "normálně" teplou vodu, aby si plavčo užili i neotužilí lidi. :=) A co vy osobně? Koupete se třeba i v lednu? ;-) Zdraví Karča

Re: Koupání

Jarmila 10.09.2015
Dobrý den paní Karolino, bohužel celý rok se u nás koupat nedá. Já si tak vzpomínám, že už v květnu jsme byli na pláži a loni jsem se koupala určitě tak do poloviny listopadu. Teď např. máme venku 26 °C a moře má 28°C. Ale v zimě je studené....:-)

Re: Re: Koupání

Karča 21.10.2015
Moc děkuju za zajímavou odpověď, paní Jarmilo. Ptala jsem se proto, že jsme jednou slavili Nový rok na Kanárských ostrovech a koupali jsme se tam. A nebyli jsme sami, z turistů. Voda byla sice studenější a museli jsme se po koupání hned oblíct, hlavně kvůli studenému větru, ale do vody se po delším osmělení vlézt dalo. No a Atlantik by měl být studenější než Středozemní moře. Tak mne zajímalo, jestli opravdu ano nebo ne. Ještě jednou děkuju za odpověď. Přeju pěkný přímořský podzim. Karča

Re: Re: Re: Koupání

Jarmila 23.10.2015
Karolinko, asi není koupání jako koupání :-)).
Loni na Silvestra tady byl můj malý vnuk a také se moc těšil na moře. Takže plavky, ručníky a šli jsme do restaurace na pláži, jedné z mála, které ještě zůstaly otevřené i přes zimu. My dospělí jsme si dali drink a vnuk v plavkách šel vyzkoušet moře. Moc se mu to líbilo, ale za chvíli byl už zase zpátky u nás, spokojený. Hned do suchého a byl v pohodě. A také musím podotknout, že nebyl sám v té vodě.
Tady na pláži Acequion se lidé opalují přes celou zimu, protože si vyhledají místo kryté před větrem a a můžou do plavek.
Tak děkuji za přání a také Vám příjemný podzim a zimu. Jarmila

Re: stěhování

Jarmila 09.03.2015
Dobrý den paní Pavlo, kávička na Costa Blanca bude super, nejlépe v Torrevieja :-). Vyzpovídala jsem dvě rodinky s dětmi. Zkuste se podívat do Novinek a potom dál.
A také zkuste zadat třeba do vyhledávače Google : english school Torrevieja, jsou tam nějaké mezinárodní školy nebo zkuste jiné město. Záleží na tom, kde se chcete usídlit. Španělské realitky,podle mých zkušeností, mají na svých stránkách často zkreslené informace, takže je třeba vše ověřovat.
Ráda Vám pošlu nějaké nabídky bytů, ale musíte své představy upřesnit. Hlavně tedy to město, vzdálenost od moře a poschodí. Byty jsou levnější dále od moře a také ve vyšších patrech bez výtahu nebo naopak v přízemí.
Jinak v Torrevieja ještě stále žije kromě Španělů nejvíce Angličanů, Rusů a Němců. A klidně mi napište na můj email.
Držím palce, ať se rozhodnete správně.
Jarmila
1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Jarmila Weissová Torrevieja, Španělsko 00420733524982 jarmilaw@post.cz